Před tím, než se mým favoritem stal menstruační kalíšek, jsem běžně užívala klasické tampony a neměla s tím v podstatě problém. Alternativa měkkých tamponů mě zaujala a tak, když se mi naskytla příležitost vyzkoušet je, šla jsem do toho.
Rozdíly v tamponech?
Jaký je vlastně rozdíl mezi klasickým a měkkým tamponem? Měkký tampon vypadá jako taková houbička, nemá šňůrku a proto bych jeho použití doporučila spíše ostříleným ženám, které už mají za sebou pár menstruací. Zavádění je poměrně jednoduché, v podstatě stačí jen zmáčknout a zavést.
Tampon se krásně přizpůsobí vašemu tělu. Můžete ho používat jako klasický tampon, dle síly menstruace, několik hodin. Já bych osobně doporučila spíše při slabší menstruaci jako takovou alternativu k vložce nebo mini tamponům.
Jak fungují houbičky?
Tamponek do sebe nasákne krev, což trochu ztíží jeho vytahování (připomínám, nemá šňůrku za kterou ho můžete chytit, což může být výhoda – nikde vám neleze ocásek).
Musíte tedy ponořit ruku poměrně hluboko a i se trochu snažit tampon vytlačit. Velkou výhodou je použití ve vodě – vířivce, vaně nebo bazénu, kdy se na něj můžete spolehnout.
VIDEO z redakčního rozbalování:
Já jsem měla trochu problém s materiálem a celkově tvarem. Při delším nošení pro mě nebyl moc komfortní a měla jsem pocit, jako kdybych v sobě měla houbičku na nádobí.
Škrabal mě a celkově jsem měla pocit vysušení.
Vytahování tedy také nebyla žádná hitparáda a ač mám praxi z kalíšku, musela jsem se hodně snažit.
Jako další nevýhodu vidím také znovunepoužitelnost. Velice mě překvapilo, že se u těchto tamponů jedná o tampony jednorázové a tedy je po použití musíte vyhodit.
Jak je hodnotím?
Celkově kdybych měla použití těchto měkkých tamponů zhodnotit, tak na tomto výrobku oproti klasickým tamponům neshledávám nic „bonusového“, proč bych si je měla koupit.
Za cenu kolem 200 Kč za 10 ks se mi jeví nejen neekonomické, ale také neekologické. Použití samo o sobě není nic moc.