O posilování pánevního dna se poslední dobou poměrně dost mluví a výrobci se předhánějí v tom, kdo udělá zajímavější produkt – v tomto případě to znamená zajímavější mobilní aplikaci – což je dobře, protože z toho těžíme my zákaznice.
Jedna z novinek, která se ke mně dostala je kGoal a testování jsem si vážně užila:D Jen ještě doplním, že dle výrobce neslouží primárně jako erotická hračka, ale spíše pomůcka pro posílení pánevního dna. Díky němu má být lepší sex, zlepší se prevence a řešení inkontinence a je tedy vhodná hlavně pro ženy po porodu a po 40. roce života, kdy už intimní svaly mohou ochabovat atd.
Ven z toho obalu…
Musím říci, že kGoal se mi líbil na první pohled – už ve chvíli, kdy jsem viděla krabičku, která je papírová s jednoduchým designem v bílo-šedo-modré barevné kombinaci (a jinou barvu nenajdete ani uvnitř). A všechno v ní do sebe krásně pasuje. Přesně můj typ. Většinu krabiček rovnou vyhazuju a nechávám si jenom ty, které mi přirostou k srdci… a tahle mi rozhodně zůstane.
VIDEO z rozbalování:
Abych se tu jenom nerozptylovala nad krabičkou, asi bych se měla zmínit i o tom, co v ní najdete:D Kromě samotného přístroje tam naleznete ještě šedý saténový obal, nabíjecí kabel (s USB koncovkou) a návod, který je i v češtině. Ale při srovnání českého a anglického návodu jsem našla několik rozdílných informací, takže pokud alespoň trochu ovládáte angličtinu, zůstaňte u ní.
kGoal byl vyvinut ve spolupráci s přední fyzioterapeutkou (Liz Miracle) na pánevní dno, která se zabývá rehabilitací žen po porodu, v menopauze, při
léčbě inkontinence – proto narozdíl od jiných pomůcek (např. HiBall) je primární účel kGoalu rehabilitace pánevního dna. Proto je na místě spíše pojem „cvičení“ namísto
„hry“, modrá zdravotnická barva namísto růžové, apod.
A když už jsme u té angličtiny…
Také aplikace, kterou si pro iOS a Android můžete stáhnout, je v několika jazycích včetně češtiny. Po nainstalování ji musíte spárovat přes Bluetooth. A tady jsem narazila na nejzávažnější překladový rozkol – v české verzi (pro iOS – v mém okolí nikdo Android nemá, takže nevím, jak to funguje tam) se píše, že máte jít do Nastavení a připojit se k kGoal. Ovšem v té anglické je napsáno, že zařízení kGoal máte ignorovat… a hádejte, která varianta funguje:D
Jinak asi nemusím zmiňovat, že aplikace se připojí jenom v případě, kdy je kGoal zapnutý.
Samotná aplikace je pak velice jednoduchá a poměrně dobře ovladatelná. Jediné, co bych jí vytkla, je grafika – k tak pěknému designu krabičky mi to prostě nesedí. To sice funkci nijak neovlivní (jedině v případě, že kvůli vzhledu nebudete chtít aplikaci používat), ale postěžovat jsem si musela:D
V aplikaci najdete sekci s názvem Nástěnka. Tam jsou vaše cíle a všechny vaše výsledky, je to praktické a když se v tom po chvíli zorientujete, tak i přehledné.
Cvičení s aplikací
Sekce Cvičení – podle mě by se to spíš mělo jmenovat hry – a to mě fakt baví: Cihly – což je Pong (prostě klasika), pak jsou tam Pohyblivé tvary – čím víc zatáhnete pánevní svaly, tím víc se otevře „brána“ a pustí různé tvary, a poslední je Pohyblivý cíl – v této hře zatahujete pánevní svaly tak, abyste dosáhly pohyblivé rysky.
Všechna cvičení jsou docela zábavné, ale dost náročné. Mě několik prvních použití štvalo, že to nejde ovládat tak jednoduše a přesně, jak bych chtěla… Na druhou stranu je to motivace k častějšímu používání, protože pokud jste stejné jako já, budete to hrát, hrát a hrát, dokud vám to nepůjde.
Dále je tam sekce Nastavení – já jsem si pro začátek nechala přednastavené hodnoty cvičení (cvičit 3 dny v týdnu), takže jsem tuto sekci používala jenom k připojení telefonu ke kGoal. To, že se spojení podařilo, poznáte na první pohled – na přístroji svítí modře diodka (jinak svítí bíle) a v mobilu (v sekci nastavení) máte modře napsáno „připojeno“. Je to jasné a člověk hned ví, na čem je, což je pro mě ideální.
A k samotnému přístroji
Když jsem kGoal poprvé uviděla, říkala jsem si, co to sakra je? Koukal na mě poměrně velký balónek a k němu připojené klinkavé rameno. Vzhledově mě teda úplně nezaujal. Na druhou stranu, když jsem si to chvíli prohlížela, jsem musela uznat, že je fajn, že to nejsou jenom dvě kuličky jakou ostatních konkurenčních „posilovačů“ pánevního svalstva.
A po podrobnějším zkoumání se mi ten tvar zamlouval čím dál víc. Byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že vespod je ventilek, který balónek vyfukuje a nafukuje. Hrála jsem si s tím jako malé dítě. Naštěstí jsem se poměrně brzy vzpamatovala a šla testovat.
Nejdříve vyfouknout a pak…
Aby se balónek mohl lépe zavést do těla, musíte ho vyfouknout a případně použít lubrikant (na vodní bázi). A tady nastal problém – balónek jsem vyfoukla, zavedla a zmáčkla ventilek, aby se ve mně mohl balónek zase nafouknou. Pak jsem vstala a kGoal ze mě vypadl.
Zkusila jsem to znovu a opět vypadl. Ať jsem se snažila sebevíc, balónek se ve mně prostě nenafoukl do plné velikosti a vypadával. Nevím, kde jsem udělala chybu. Nakonec mě to přestalo bavit, a zavedla jsem si nafouknutý balónek (ale bez lubrikantu by to nešlo). Je pravda, že i tak to trochu klouzalo, ale nevypadl (takže jsem vyhrála) a mohla se věnovat cvičení.
Co se týká ventilku, je potřeba ho dle výrobce zamáčknout jen špičkou prstu nebo nehtem, nezakrýt ho celý bříškem prstu – potom by skrz něj nemohl projít vzduch a balónek nafouknout.
… ho zapněte
kGoal se zapíná na tom klinkavém rameni. Je tam jedno tlačítko, takže se nespletete. Navíc při zatnutí svalů pánevního dna začne vibrovat, což je velice příjemné. Ale přiznám se, že já se na vibrace vůbec nemohla soustředit. Koukala jsem na displej mobilu a hrála hry.
Bohužel jsem zjistila, že moje svaly jsou v hodně mizerném stavu, protože to bylo zatraceně těžké! No nic, budu muset cvičit dál:D
Co říci na závěr?
Existuje několik posilovačů pánevního dna, které mají vymakané aplikace, úžasný design a vlastně jsou celkově dokonalé, ale žádný si mě nezískal tak jako kGoal. Tohle mě prostě baví a až zjistím, jak správně používat ventilek, řekla bych, že mě bude bavit ještě víc. 😀