Že byste si své poklady měli dezinfikovat, o tom se tu snad ani nemusím rozepisovat. Použít můžete horkou vodu (prosím hračky s motorem do vroucí vody nestrkejte!), dezinfekční sprej nebo UVC LED sterilizátor – a právě na ten poslední si tu posvítíme podrobněji.

Když jsem na internetu poprvé narazila na X5 59S® UVC LED přenosný cestovní sterilizátor, musela jsem ho mít.

Vážně, byla to láska na první pohled! Sice jsem vůbec netušila, jestli to funguje nebo ne, ale z představy, že pobíhám po bytě a dezinfikuju každou jeho část, jsem byla nadšená… a možná i trochu vzrušená (neodsuzujte mě, každý má nějakou úchylku) 😀

A jelikož mám velmi milujícího partnera, měla jsem svoji X5 59S® brzo doma a mohla jsem začít řádit.

Jen si mě rozbal…

V balení kromě samotného sterilizátoru najdete také návod (ten jsem samozřejmě hned ztratila, ale na samotném přístroji je lepičko s anglickým návodem), pytlík na uložení a ochranné brýle – ty mě nejprve překvapily, protože jsou průhledné a netušila jsem, jak mě něco takového může ochránit.

Ale rozhodla jsem se věřit výrobci, že ví, co dělá. A málem bych zapomněla na dobíjecí kabel, který je také součást balení.

Připravit, pozor, sterilizujeme…

Sterilizátor X5 59S® UVC LED mě zaujal hlavně kvůli svojí velikosti – ve složeném stavu je malý a s nadsázkou se dá říci, že se vejde do dámské kabelky (do mojí určitě), ale když se rozloží, pokryje poměrně velkou plochu.

Což je na rozdíl od “krabičkových” sterilizátorů naprostá bomba, protože ho můžete použít i na větší hračky… nebo plochy celkově.

Bez mučení tu přiznávám, že X5 používám hlavně na různé plochy (stůl, židle, vlastně úplně všechno doma), ale hračky desinfikuju postaru – umyju antibakteriálním mýdlem a postříkám desinfekcí.

Je to už takový rituál.

VIDEO z redakčního rozbalování

A jak to vlastně funguje?

O tom, jestli UVC záření funguje nebo ne tu nebudu psát – nejsem laboratoř, abych doma prováděla stěry a zjišťovala, jestli toto světlo opravdu ničí viry a bakterie. Já se rozhodla věřit, že to prostě funguje!

Když už se rozhodnete X5 použít, musíte nejprve vypnout pojistku – takový malý čudlík přepnete z pozice uzamčeného zámku do pozice odemčeného zámku. Zdá se to jednoduché, ale v praxi doporučuji na toto přepnutí použít nehty, protože zmiňovaný čudlík je ve stejné úrovni jako tělo sterilizátoru.

Partner sice nadával, že mu to nejde přepnout, ale já tento malý detail vítám. Kdyby to šlo přepínat jednoduše, nepovažovala bych to za zámek, protože by to mohlo zvládnout i dítě… a to asi žádoucí.

Začínáme sterilizovat

Ve chvíli, kdy je odemčeno, rozsvítí se kolečko, kterým přístroj zapnete. Pak už jenom stačí sterilizátor otevřít a toto tlačítko dvakrát rychle za sebou stisknout. Jednoduché!

Sterilizovat můžete samozřejmě směrem dolů – což je rozhodně nejbezpečnější způsob a doporučuju ho používat.

Ale nebyla bych to já, kdybych nevyzkoušela i jiné způsoby – přístroj ještě funguje, když sterilizuje svisle.

Ale pozor, nelekněte se, přístroj přestane fungovat, když ho otočíte světlem vzhůru – no, on asi fungovat nepřestane, jenom ta světla zhasnou. Za mě je to další dobrý bezpečnostní prvek.

Ochrání to blázny, jako jsem já, kteří X5 otáčí všemi možnými i nemožnými směry, ale také ty, kteří jednoduše (v boji za dokonalou čistotu) zapomenou, že jim světla můžou ublížit.

Zjistěte kolik stojí Tyčový sterilizátor hraček
ZJISTIT CENU

Podle návodu byste měli na každou plochu posvítit cca 10 – 15 vteřin. Sice bych ocenila něco víc blbuvzdorného – třeba světelnou signalizaci, aby člověk věděl, že už je vysterilizováno, ale to už bych chtěla asi moc.

Teď si to můžete odpočítat, nebo třeba jenom pomalu popojíždět. Ozářená plocha je opravdu velká a když se budete posouvat pomalu, nemusíte se bát, že by to nebylo dostačující.

Až budete mít hotovo, přístroj jednoduše kulatým tlačítkem zase vypnete, zavřete a zamknete pojistku. Opět – velice jednoduché.

Také oceňuju to, že přístroj je docela inteligentní – je mu totiž jasné, že když je ve složeném stavu, nemůže pracovat, takže i kdybyste se snažili a zběsile mačkali tlačítko na zapnutí, diody se nerozsvítí.

Bez energie nepracuju…

Přenosný sterilizátor má integrovanou dobíjecí baterku. To znamená, že když se světlo u tlačítka červeně ozve, je potřeba sterilizátor dobít. Nabíječka je samozřejmě součástí balení, ale je to standardní micro USB, které určitě najdete doma.

Závěrem…

Já můžu X5 59S UVC jenom doporučit. Líbí se mi, že je přenosný a univerzální (dá se použít na všechny suché povrchy – mokré se nedoporučují asi kvůli možnému odrazu, který by vám také mohl poškodit zrak, takže za mě ještě pozor na lesklé předměty).

Je skladný, lehký a snadno ovladatelný.

Jako nevýhodu pak vnímám to, že si nemůžete doma ověřit, jestli opravdu sterilizuje. Musíte věřit výrobci, že tato technologie opravdu funguje a při koupi si dávejte ještě pozor, abyste si nekoupili předražený přístroj s obyčejnými LED světýlky. Ale myslím, že když budete nakupovat u ověřených prodejců, nenaletíte.

Jo a ještě jedna nevýhoda by tu byla – sterilizátor jsem původně chtěla na své hračky. Ale v praxi jsem ho na tyto pomůcky použila jenom jednou, ale na jiné plochy (včetně gauče a veškerého nábytku) ho používám pravidelně… a dokonce i na cestách (hlavně pokud máte malé děti, to oceníte) 🙂

Klady

Zápory

Skladný Musíte být opatrní na oči
Vhodný na velké povrchy
Univerzální použití
Ideální na cestování
Dlouhá výdrž baterie
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: