Jako cross-dresseři jsou označováni lidé, kteří se převlékají do oblečení opačného pohlaví – tedy ženy do mužského oblečení, muži do ženského oblečení).

Co tento erotický pojem znamená?

Termín Cross-dressing bývá někdy mylně označován jako crosdressink. Tento jen se vyskytuje u obou pohlaví, ovšem u mužů bývá vzhledem k výraznější odlišnosti ženského oblečení více výrazný. Dle statistik se Cross-dressing vyskytuje častěji u mužů a bývá často spojován s určitou formou fetišismu.

Může se jednat jak o dobrovolný akt, tak nucený (submisivní jedinec je donucen k převlečení do dámského oblečení kvůli ponížení – akt feminizace). 

Návod na crosscressing je poměrně obsahově náročný a především se nedá vytvořit univerzální, kterým by se všichni zájemci o CD mohli řídit.

S čím je CD často zaměňován?

Termín Cross-dressing bývá často mylně zaměňován za transvestitismus. Proto je zajisté vhodné tyto dva pojmy odlišit. Transvestita si oblečení opačného pohlaví obléká z důvodu, že jej tato činnost sexuálně vzrušuje a přitahuje. Naopak cross-dresser se převléká za muže nebo ženu proto, že se tak cítí lépe (chybí zde sexuální záměr).

Za Cross-dressing můžeme označit jakoukoli situaci, kdy si jedinec obléká oblečení opačného pohlaví. Například i případ, kdy si mužský herec na sebe obléká ženské šaty. Běžné je to, že tuto aktivitu dělá dobrovolně, ale v rámci feminizace existují tzv. Sissyboys, které vzrušuje, že jsou do této ženské pozice nuceni.

Tyto situace byly typické například v antickém Řecku, kdy měly ženy zakázáno hrát v divadle.

Fetiš akce, kde jste mohli být kýmkoliv? PFW 23 v Lascivním podcastu

Spolupracujeme: