Často také „samohana“ nebo „onanie“. Úkon ženský i mužský, dříve považován za zdraví i společnosti škodlivý, v rozporu s vírou i mravy, s osvobozením doby se však masturbace stala běžným pojmem, o kterém se mluví i ve vytříbené společnosti.
Masturbace – metla lidstva?
V dřívějších dobách byla masturbace považována za něco nemorálního a ve školách se děti učily, že masturbováním jim vyschne mícha.
Tyto tmářské pokusy jsou naštěstí už dávnou minulostí.
Dokonce podle některých výzkumů má onanie příznivé účinky na zdraví. Dnešní odborné názory totiž zastávají myšlenku „povinnosti masturbace“ – především v případě, že sexuálně nežijeme, a to u mužů z důvodu předcházení rakoviny, u obou pohlaví pak k nezbytnému účelu uvolnění napětí a stresu.
Mezinárodní svátek / den mužské masturbace? Ale jistě:
Konkrétně je 21. července! A to každý rok. A den ženské masturbace = přesněji ženského orgasmu je zase 8. srpna!
Orgasmy (pánské i dámské) mají v srpnu 2 mezinárodní svátky! Podcast Petra a Aly:
Jak nám autoerotika pomůže v životě?
Masturbace pomocí ruky nebo erotických hraček jako vzrušování pohlavních orgánů se snahou o docílení orgasmu, však nemusí být jen součástí autoerotiky, chybí-li nám sexuální partner.
Muži díky onanii mohou zlepšit svůj sexuální život – zlepšit a prodloužit trvání erekce.
Onanie může být i bez orgasmu
Naopak, masturbace bez vyvrcholení bývá také součástí předehry sexuálních partnerů, a to jak heterosexuálních, tak homosexuálních. Tento akt spočívá v dráždění penisu (rukou nebo pomocí umělé vagíny) nebo poštěváčku (rukou nebo vibrátorem), nejedná se o klasickou soulož s člověkem v podobě zavedení penisu do pochvy. V Česku lidé začínají masturbovat okolo čtrnácti let věku, ženy pak v masturbaci mírně pokulhávají.